Jdi na obsah Jdi na menu
 


Quarter horse

Plemeno koní Quarter Horse je známo po celém světě. Je oblíbeno pro svou inteligenci, přirozenou vyrovnanost a všestrannost. Quarter horses vynikají mohutným a dokonale osvaleným tělem, mají vynikající rovnováhu a atletické schopnosti, to jim umožňuje provádět nejnáročnější prvky ve westernových disciplínách jako je reining, western riding,cutting a další třídy dle official rules AQHA, ale jsou také ideálním koněm pro vyjížďky do přírody. Jejich popularita neustále roste, plemenná kniha vedená v USA má již přes čtyři miliony registrovaných jedinců.

Náš ranč je zaměřen na chov tohoto báječného plemene. Základem našeho chovného stáda je 12 klisen importovaných z Kanady. Quarteři si svojí skvělou povahou získali srdce celé naší rodiny, jsou klidní a je velmi příjemné s nimi spolupracovat.

Cenné zkušenosti a znalosti z oblasti chovu Quarter horse a westernového ježdění získáváme od našich přátel, kterými jsou: Louis and Lucille Godard a Peter Jordan - chovatelé z Kanady, Ray Conrad a Nathan Pieper- trenéři z Texasu, pro které Michal Petlan jezdí reiningové koně a pomáhá jim každoročně s přípravou na Futurity v Oklahomě.
Dalšími našimi poradci jsou trenérka Nancy Cahill- World championka v disciplínách western riding, western pleasure, trail a AQHA Horsewomen 1999. Alicie Howard naše rodinná přítelkyně, vítězka třídy Rookie NRHA Futurity 2005, v současné době pracuje pro Carol Rose.

V dnešní době patří náš chov mezi největší chov plemene Quarter horse ve střední Evropě založený na více jak 25 krevních liniích světově známých šampionů a legend.

Naše koně se umisťují na předních příčkách jezdeckých a chovatelských přehlídek AQHA nejen v ČR ale i v zahraničí.

 
 

 

Fotoalbum


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< září / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 23575
Měsíc: 327
Den: 23